Kombëtarja e Anglisë e ka nisur më fitore të thellë fazën kualifikuese për “EURO 2020”.

Anglezët e kanë shkatërruar Çekinë me rezultat 5-0.

Golat për “Tre Luanët” i realizuan Rahem Sterling 3x ,Harry Kane dhe Kalas i cili shënoi në portën e tij.

Anglia ndodhet në pozitë e parë të grupit A me 3 pikë.

Në këtë grup bënë pjesë edhe Kosova, e cila ndeshjen e parë do ta luaj të hënën kundër Bullgarisë.

Loading...