Urim Saliu

Mos t’ju genjeje askush sepse ka qene nje rregull i thjeshte ne dukje por tmerresisht i keq per shqiptaret.Mos mendoni se eshte arritur ndonjehere ndonje marreveshje e ndonje lideri a partie shqiptare me nje kryeminister maqedonas.Gjithe keto vite jane bere vetem pazare personale ndersa eshte tentuar te duket si nje e arritur e madhe e ndonje ceshtjeje shqiptare per t’a mbuluar dhe per t’a shnderruar ate interes lekesh dhe tenderesh me kinse interesin shqiptare me marreveshje inekzistente .Po te kishte ndodhur ndonje marreveshje vertete shqiptaro-maqedone me ndonje kryeminister maqedonas nuk do kishim as konflikt te armatosur, nuk do kishim as ceshtje te hapura me ta, ne nuk do ishim ne kete gjendje makthi, ne kete krize te tmerrshme gjithandej.im