Sot në orët e para të mëngjesit gjegjësisht në  ora 04.30 është lajmëruar se në dalje nga Strumica për në fshatin Dabille, vetura e tipit “Folksvagen kedi” me targa nga Strumica e drejtuar nga F.S.(21) nga fshati Radovo, ka dal nga rruga, transmeton Almakos.
Në vendin e ngjarjes ka vdekur bashkëudhëtarja nga mosha 15 vjeçare nga fshati Radovë, Strumicë.
Shoferi dhe bashkëudhëtarja N.S.(20) me veturë e Ndihmës së shpejtë është dërguar në Qendrën Mjekësore në Strumicë për ndihmë mjekësore.
Kontroll në vendin e ngjarjes ka kryer ekipi i SPB Strumicë.