Aktorja hollivudiane, Sarah Paulson, së fundi ka luajtur në filmin amerikan të superheronjve Glass.

Paulson të mërkurën në një intervistë  për Channel 10 tha se ka fobi bletët dhe peshkaqenët.

Sarah Paulson në Glass ka rolin e një  psikiatre të një klinike.