Ish-kryeministri Sali Berisha e ka cilësuar të paprecendentë mohimin e fjalës së lirë në Kuvendin e Shqipëri.

Berisha ka qenë mjaft i ashpër duke paralajmëruar Ramën se me veprimin e fundi fati i tij do të jetë edhe më i zi se ai i ish-diktatorit Enver Hoxha.

Për ish-kryeministrin Sali Berisha Rama do të tërhiqet për së gjalli nga shqiptarët.

Ja çfarë shkruan ish-kryeministri:

Edvin Kristaq Urrejtja i ke koherat e numeruara. Me keto qe ben, i fton shqiptaret te te zvarrisin per se gjalli dhe jo si Enver Hoxhen me bustin e tij! Ky do jete fati yt!

Ky uzurpon çdo pushtet. Kështu voton ky horr horroi që s’ka as nder as dinjitet që nxjerr opozitën jashtë. Qeshni por ditët do tu vijnë një nga një. Kështu votojnë këta që kanë frikë nga hajnat dhe ky është një turp, ky është një faqe e zezë e jotja, por ti je një hiç. Ke frikë ti puçist i ndyrë që merr të gjitha pushtet dhe nxjerr opozitën jashtë! sb