PSG po kërkon tregun e Francës për ta zëvendësuar Rabiotin

Sipas L’Equipe dhe Football News France, mesfushori i Ajaxit, Dony Van de Beek është subjekt i interesimit nga Paris Saint-Germain.

Drejtori sportiv mi PSG-së, Antero Henrique është një adhurues i madh i 21 vjeçarit dhe shpreson që të arrij një marrëveshje gjatë afatit kalimtar të janarit për lojtarin.

Pavarësisht se Van de Beek’it i skadon kontrata më 2022, Ajax dëshiron që ta shet atë për oferta që sillen rreth 20 milionë euro, derisa këtë sezon ai ka kontribuar me katër gola dhe pesë asiste në Eredivisie