Superylli i Liverpoolit ka kaluar gjëra shumë të mira prej që është larguar nga Stamford Bridge, por Mourinho nuk mendon se ai ka përgjegjësi për largimin e tij

Jose Mourinho ka hedhur poshtë pretendimet se ai e ka keqmenaxhuar Mohamed Salahun si talent të ri në Chelsea, duke pohuar se ai ishte njëri prej adhuruesve më të mëdhenj të yllit të Liverpoolit.

“Pikësëpari le të fillojmë me Salah. Sepse shumë gjëra janë shkruar e thënë e të cilat nuk janë të vërteta”, ka shpjeguar ai gjatë një interviste për BeIN Sports.

“Për fillim njerëzit përpiqen që të me identifikojnë mua si një trajner që e kam shitur Salahun. Unë jam trajneri që e kam blerë Salahun. Kjo është një ide totalisht e gabuar”.

“Luajtëm kundër Baselit në Ligën e Kampionëve. Salah ishte si fëmijë në Basel. Kur unë luaj kundër skuadrave të tilla i analizoj skuadrat dhe lojtarët për kohë më të gjatë”.

“Kështu rashë në dashuri me këtë djalë. Unë e bleva atë”