Moti sot parashikohet të jetë të jetë mesatarisht me vranësira dhe i shoqëruar mjegull të dendur mbi lugina. Në pjesët perëndimore të vendit mund të ketë edhe reshje bore. Temperatura maksimale do të jenë në intervalin prej 2 deri në 11 gradë.