Monaco është në bisedime të avancuar për të nënshkruar me sulmuesin e Chelseat, Michy Batshuayi, i cili ndërpreu kohën e tij si i huazuar te Valencia.

Agjenti i lojtarit ka udhëtuar për në Monaco, dhe pritet të ketë bisedime të reja me klubin e Ligue 1,

 

Batshuayi nuk arriti ta gjejë vetën në La Liga me Valencian, pasi në 23 paraqitje shënoi vetëm 3 gola.

Për 25-vjeçarin belg interesim ka shfaqur edhe Evertoni, mirëpo klubi londinez dëshiron vetëm ta largojë lojtarin në formë të huazimit.

 

Loading...