Liverpool ka shënuar fitore tejet të mundimshme kundër Crystal Palace.

U shënuan plotë shtatë gola për të vendosur fituesin e atij takimi tejet dinamik.

Ishin lojtarët e Jurgen Klopp që fituan me rezultatin 4:3, por ata njëherë gjetën vetën  në disavantazh dhe njëherë tjetër humbën epërsinë.

Pas ndeshjes, trajneri i “The Reds”, Jurgen Klopp, ka treguar se ku ishte gabimi i tij taktik në këtë ndeshje.

“Ndoshta do të shënonim shumë më herët nëse nuk do ta luaja Salah në krahë të djathtë. Është gabimi im” ka thënë Klopp.