Mediat bullgare kanë publikuar një video nga drama që ndodhi dje në mbrëmje në malin Pirin në Bulgari, kur ekipet e shpëtimit për tre orë rresht kanë nxjerr pesë skiatorë maqedonas të cilët kishin rënë në një greminë.

Aksioni ka zgjatur tre orë dhe ka qenë i suksesshme. Skiatorët janë në gjendje të mirë shëndetësore.