Viti i ri ka filluar dhe ka shumë pyetje që do t’u bëhen Yjeve për të zbuluar sesi do të jenë 12 muajt e ardhshëm, por sfera e erosit është sigurisht një nga më interesantet dhe stimulueset për kuriozitetin tonë. Çdo shenjë zodiakale do ta përjetojë seksualitetin në mënyra të ndryshme dhe Yjet do të jenë një udhëzues i çmuar për të kuptuar të gjitha dëshirat më intime. Horoskopi na zbulon me cilat shenja do të ndizemi nën çarçafë.

DASHI – Plutoni këtë vit mund t’ju mbajë pa frymë për një Akrep interesant, i cili do t’ju bëjë të luftoni shumë për ta fituar atë. Atraksioni seksual që ju bashkon do të ketë më të mirën e gjithçkaje dhe së bashku mund të kaloni disa net me pasion të nxehtë. Një tjetër shenjë me të cilën mund të argëtoheni nën çarçafë është Luani: ai do t’ju pushtojë me zjarrin e tij. Mes jush ndoshta nuk do të ketë bujë të madhe, por marrëveshja erotike do të jetë aq e lartë sa të arrijë yjet!

DEMI – Urani në shenjën tuaj, duke filluar nga muaji mars, do t’ju udhëheqë për të bërë zgjedhje të pazakonta dhe do t’ju bëjë të ndiheni një tërheqje e fortë për njerëzit ekstravagantë, jashtë linjave dhe diametralisht kundër jush. Me Ujorin do të keni një kuptim seksual magjik dhe sublime. Do të jetë diversiteti juaj që kurrë nuk do t’ju lejojë të lodheni nga shkëmbimi i përkëdheljeve të ëmbla dhe djegëse. Për ndezje më të butë dhe romantike, gjithmonë mund të mbështeteni në një nga shenjat tuaja të preferuara të zodiakut: Peshqit!

BINJAKËT – Jupiteri në opozitë për pothuajse të gjithë 2019-ën ndoshta nuk do t’ju garantojë marrëdhënie të qëndrueshme dhe madje edhe dëshira juaj seksuale do të përjetojë ulje dhe ngritje. Megjithatë, ka disa shenja, me të cilat ju gjithmonë mund të argëtoheni nën çarçafë, edhe kur jeta juaj është shumë e çrregullt. Ky është Shigjetari, me të cilin do të vendosni një marrëdhënie dashurie-urrejtjeje, e cila do ta bëjë seksin shumë të nxehtë dhe me Ujorin, me të cilin do të argëtoheni duke flirtuar, duke luajtur dhe duke kërcyer edhe me përdorimin e lodrave të seksit.

GAFORRJA – Me Saturnin dhe Plutonin në kundërshtim gjatë gjithë vitit nga shenja e Bricjapit, shumë marrëdhënie do të jenë më të ndritshme dhe nganjëherë mund të gjendeni në prag të tradhtimit të partnerit me dikë me të cilin, në çdo rast, nuk do të ketë asnjë lidhje sentimentale. Në të vërtetë, shenjat zodiakale nga të cilat do të ndiheni më të tërhequr seksualisht, do të jenë vetëm Bricjapi dhe Virgjëresha, të cilët me gjithë reputacionin e tyre për të qenë të akullt dhe afektiv, do të dinë të kënaqin dëshirat më të ndaluar dhe ëndrrat erotike.

LUANI – Me Jupiterin në formë të mirë gjatë gjithë vitit, jeta juaj seksuale do të jetë plot gjallëri dhe e zjarrtë. Bëhuni gati për të mbajtur ritme shumë intensive. Apeli juaj i seksit do të jetë i jashtëzakonshëm. Për të kënaqur çdo dëshirë, mund të mbështeteni te Peshqit, të cilët do të përmbushin edhe dëshirat, për të cilat nuk jeni as vetë të vetëdijshëm. Një shenjë tjetër që do t’ju bëjë që të përjetoni përvoja të paharrueshme do të jetë Peshorja. Do t’ju mbushë me komplimente edhe në momentet më intime, duke e bërë atmosferën magjike dhe speciale.

VIRGJËRESHA – Planetët në Bricjap do t’ju bëjnë që të jetoni një vit shumë luhatës sa i përket jetës seksuale. Do të ndryshoni momentet e pasioneve të mëdha me periudha të ligëta, në të cilat do të preferoni të mendoni për diçka tjetër. Gaforrja do të jetë një prej shenjave, me të cilat do të ndiheni rehat nën çarçafë: mes jush do të ketë një kuptim të fortë fizik dhe një mirëkuptim të fortë mendor. Për ju është thelbësore që, madje edhe në seks, të ketë një prirje intelektuale dhe për këtë arsye Binjakët do të jenë gjithashtu një partner stimulues.

PESHORJA – Saturni në aspektin disharmonik do ta bëjë 2019-ën tuaj shumë sfidues edhe në frontin e erosit. Ju do të keni ndjenjën se çdo natë e pasionit mund të përputhet me një premtim që nuk ndiheni të aftë për ta mbajtur. Ndër shenjat që do t’ju tërheqë më shumë do të jetë Bricjapi, sepse nuk do të kërkojë angazhim emocional nga ana juaj. Me Gaforren do të ndodhë pikërisht e kundërta: edhe nëse ndjeni një tërheqje të fortë seksuale, do të keni të vështirë të hapni zemrën tuaj.

AKREPI – Për ju nuk ka rëndësi nëse transitet janë të favorshëm apo jo: ju gjithmonë keni një shkallë të lartë pasioni në shtrat! Neptuni do t’ju bëjë të jetoni seksualitetin tuaj me një notë romanticizmi që do t’i bëjë partnerët tuaj të kënaqur. Një nga shenjat që do ta ndezin më lehtë pasionin tuaj do të jetë Dashi: së bashku do të jeni të ndezur dhe grindjet tuaja do t’i japin shtysë një maratone të mrekullueshme seksi. Ndërkohë, nëse doni të provoni diçka të re, Demi do të kënaqë çdo perversion tuajin.

SHIGJETARI – 2019-ta do të jetë një vit i paharrueshëm në shumë mënyra, duke përfshirë natyrisht edhe atë erotik/seksual. Ju do të jeni dashnori ideal për të gjithë ata që kërkojnë një person të pasionuar, të zjarrtë dhe në të njëjtën kohë qesharak dhe argëtues. Binjakët do të kalojnë me ju momente shumë të lumtura: do të kaloni orë e orë duke folur për seksin dhe do të jetë shumë emocionuese për të dy. Me Dashin ndërkohë fjalët do të jenë të pakta, por zjarri do të jetë i gjallë dhe do t’ju mbajë zgjuar për net të tëra që vështirë të harrohen.

BRICJAPI – Për të përjetuar erosin në harmoni me yjet, këtë vit mund të zgjidhni nëse do të lidhni veten me fluksin e Saturnit ose Plutonit. Në rastin e parë, do të pëlqeni të luani pjesën e personit të rreptë dhe pastaj të ktheheni në një zjarr me ngjyra të ndezura nën çarçafë. Kjo mënyrë së vepruari do të bëjë që shenja e Peshores të humbasë kokën. Në rastin e dytë, seksi do të jetë një nga elementët kryesorë të vitit 2019 dhe do të jeni të lumtur të bëni shaka të djallëzuara, madje edhe me njerëz të panjohur të shenjës së Akrepit.

UJORI – Për ju nuk ka pasur shpikje më të mirë të miqve të shtratit, me të cilët mund të argëtoheni nën çarçafë pa tabu dhe pa detyrim. Shigjetari do të jetë ai, me të cilin do të jeni në gjendje të hyni më lehtë në sintoni: ju do të përjetoni të gjithë kamasutrën dhe nuk do të keni shumë pendim edhe nëse jeni të zënë me njerëz të tjerë. Surprizë e vitit ndërkohë, do të jetë Demi. Dëshira e tij e qetë dhe e fortë e trupit do t’ju tërheqë në një planet që nuk e njihni ende: kënaqësia është e garantuar!

PESHQIT – Gjatë gjithë vitit, me Neptunin nga ana juaj, do të jeni në kërkim të ëmbëlsisë dhe butësisë edhe në sferën seksuale. Ju do të ndjeni një tërheqje të fortë për njerëzit që duken vite dritë larg nga ju. Me shenjën e Virgjëreshës do të jeni në gjendje të lini veten të lirë plotësisht me shpresën (ose iluzionin) që të jeni në gjendje të nxirrni edhe pak romancë nga ai. Luani do t’ju habisë me mbrëmje të mrekullueshme: seksi midis jush do të jetë superlativ, por shkëndijat mund të jenë të shkurta.