Presidenti i Malit te Zi, Milo Gjukanovic gjate konferences se perbashket per mediat me Presidentin e Republikes, Ilir Meta e ka cilesuar kete vizite si vertetim te marredhenieve te shkelqyera mes dy vendeve.

“Kenaqesi te mirepres sot mikun tim Meta. Vizita e Presidentit te Shqiperise ne Mal te Zi, vertetim i marredhenieve te shkelqyera mes dy vendeve tona dhe nje impuls i ri qe keto marredhenie te forcohen me tej”, – u shpreh Gjukanoviç nder te tjera gjate konferences per shtyp.