Tottenham dhe Manchester United do të përballen sot me fillim nga ora 17:00 në kryendeshjen e kësaj jave në ishull.Dueli është i vlefshëm për xhiron e 22-të të Premier Ligës angleze.

Para pak çastesh kanë dalë edhe formacionet zyrtare të të dyja skuadrave, me të cilat do të zbresin në fushë e prej nga ku do të mundohen të japin më të mirën e tyre.

Ne do t’iu njoftojmë për çdo ndryshim të mundshëm nga ky takim tejet i rëndësishëm për të dyja palët.

Do të jetë interesant fakti të shihet testi i parë serioz për trajnerin norvegjez të ‘Djajve të Kuq’, Ole Gunnar Solskjaer.

Tottenham:

Manchester United: