Barcelona janë duke punuar për të forcuar sulmin gjatë këtij afati kalimtar

Sipas Mundo Deportivo, Barcelona janë duke punuar për të nënshkruar me një sulmues 9 për të zëvendësuar Munir El Haddadin e larguar, kurse marrëveshje mund të finalizohet sot.

Blaugrana janë duke kërkuar një profil shumë të specifikuar sulmuesi-një veteran i cili do të ishte një zëvendësues i Luis Suarez, kurse, ideale për ta do të ishte përvoja në La Liga.

Fernando Llorente, Klaas-Jan Huntelaar dhe Olivier Giroud janë disa nga emrat e përmendur, edhe pse dy të fundit asnjëherë nuk kanë luajtur në Spanjë.