West Ham është vënë në ndjekje të Kostas Mitroglou. Sulmuesi që luan në kampionatin francez me skuadrën e Marseille pëlqehet shumë nga trajneri Manuel Pellegrini, i cili e shikon 30-vjeçarin si zëvendësuesin ideal të Javier Hernandez. Chicharito pritet të largohet nga Londra gjatë merkatos së janarit dhe me shumë mundësi do të transferohet në Turqi ku e pret skuadra e Besiktas, që ka kohë në ndjekje të tij.