Sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez, e ka dëmtuar gjurin dhe do të mungojë dy javë si pasojë, duke i shkaktuar kokëçarje Ernesto Valverdes lista e të cilit me lojtarë të lënduar vazhdon të rritet.

Suarezi do të ketë nevojë për tretman, që nënkupton se ai do të mungojë ndaj PSV-së në Ligën e Kampionëve, si dhe ndaj Villarrealit dhe Espanyolit në La Liga, transmeton Gazeta Express.

A mund të jetë i gatshëm për t’u përballur me Tottenhamin më 11 dhjetor, por mungesa e tij është vetëm goditja e fundit që Valverde ka marrë në një kohë të rezultateve të dobëta.

Lajmi për lëndimin e Suarezit vjen vetëm 24 orë pasi u mësua se Rafinha dhe Seri Roberto do të mungojnë gjatë si pasojë e lëndimeve.