Aktorja shumë e njohur turke, Meryem Uzerli, u bë e famshme në vendin tonë falë rolit të ‘Sulltaneshës Hyrrem’.

Pas një periudhe të gjatë nga ndarja me ish-in e saj, duket se gjëra po shkojnë shumë mirë për kohët e fundit për bukuroshen. Sikurse shkruajnë mediat turke, ajo tashmë e ka hedhur pas krahëve të shkuarën dhe është në një lidhje me ish-mikun e saj, Tamer Tirasoglu. Ata janë të pandashëm nga njëri-tjetri, aq sa shihen bashkë në çdo event.

Meryem dhe Tamer nuk e kanë pranuar asgjë akoma, por komentet plot zemra në fotot e njëri-tjetrit mund të jenë një sinjal drejt zyrtarizimit të lidhjes. Kujtojmë se Meryem është nënë e një vajze nga martesa e mëparshme.