Spanja ka arritur ta mposht me shumë vështirësi Bosnja dhe Hercegovinën.

Spanja dhe Bosnja dhe Hercegovina u përballën në kuadër të miqësores, që përfundoi 1 me 0 në të mirë të spanjollëve.

Pjesa e parë përfundoi pa gola, ndërsa në pjesën e dytë u shënua vetëm një gol,

Spanja arriti që ta shënoj golin e vetëm në ndeshje me anë të Brais Mendez në minutën e 78’.

Bosnja dhe Hercegovina kishte vetëm një gjuajtje në portë, ndërsa spanjollët nuk arritën që t’i konkretizonin rastet e shumta për gol.