Një grua e martuar ka rrëfyer për martesën e saj, si dhe për lidhjen që e ka krijuar kohëve të fundit.

Ajo ka rrëfyer se burri i saj është ushtar, i cili shumicën e kohës është në detyrë larg saj, por herën e fundit që janë takuar kanë kaluar një pushim të mrekullishëm me burrin me atë, ai ia kumton lajmin që donë që të divorcohen, shkruan “Bota sot”.

Kurse, po atë natë ka përfunduar duke bërë seks me shokun më të mirë të burrit të saj.

Kam pasur seks të mrekullueshëm me njeriun më të mirë të burrit tim, pasi më ka hedhur – dhe tani ndihem kaq i hutuar

Më poshtë mund ta lexoni rrëfimin e saj të plotë:

Burri im më tha se martesa jonë kishte mbaruar.

Isha në shok dhe përfundova në shtrat me djalosh i cili kishte qenë shoku i tij më i mirë. Tani më nuk i se si ndjehem.

Burri im është 26 vjeç, unë jam 23 vjeç dhe ne kemi qenë të martuar për një vit, por kemi qenë larg njëri tjetrit shumicën e kohës sepse ai është në Ushtri.

Ndërsa, gjatë kësaj kohe unë kam jetuar me prindërit e mi, sepse kam një punë shumë të mirë që nuk dua të heq dorë, shkruan “Bota sot”.

Burri im tani ka shkuar përsëri jashtë vendit për gjashtë muaj.

Shoku ynë më i mirë jeton pranë bazës së tij kështu që ne rregulluam të kalonim një javë së bashku në vendin e tij para se të shkonte.

Ai është 24 vjeç dhe u kthye te mamaja e tij për të na dhënë hapësirë, shkruan “Bota sot”.

Isha ngazëllyer dhe nervoz kur shihja përsëri burrin tim. Ishte bukur vetëm duke qeshur dhe duke biseduar dhe duke pasur seks të mahnitshëm.

Mendova se ai dukej i lumtur shumë, edhe pse pas disa birrave ai ishte pak negativ për të ardhmen.

Ditën tjetër shkuam për një shëtitje të gjatë dhe përsëri pata seks në pasdite.

Më pas ai tha se kishte diçka për të më treguar – dhe se ishte serioze. Pastaj ai hodhi bombën që ai dëshiron që ne të divorcohemi.

Isha kaq i çuditshëm që nuk mund ta merrja më vetën, dhe pastaj ai u largua.

Kur shoku ynë më i mirë u kthye atë mbrëmje ai më gjeti duke quajtur.

Ai e vuri dorën përreth meje dhe i thashë se çfarë kishte ndodhur. Ai thatë shkonte në banjo pasi të nesërmen do të zgjohet herët në mëngjes, ndërsa unë u mërzita.

Përfunduam të ndytë në një shtrat. Ai më përqafoi dhe tha se ai gjithmonë do të jetë atje për mua. Ne përfunduam duke bërë marrëdhënie seksuale dhe ishtë një seks i mahnitshëm.

Nga ajo ditë në jemi duke shkëmbyer mesazhe dhe kemi rënë dakord që unë ta vizitoj atë përsëri,shkruan “Bota sot”. Unë mezi pres që ta shoh atë, por ndihem shumë e hutuar.

Burri im ka dërguar vetëm disa mesazhe që kur ai shkoi jashtë shtetit – megjithëse ai më paralajmëroi se nuk mund të jetë në gjendje të më kontaktoj shumë shpesh.

Kjo është përgjigja e psikologes për gruan:

Shoku juaj më i mirë është tani në dorë tuaj dhe burri juaj nuk është, kështu që do të ishte e lehtë që ju ta lejoni që ky zhvillim të zhvillohet, por mendoj se ju  do të pendoheni.

Çfarë lloj njeriu i hedhet bashkëshortes së shokit të tij më të mirë kur ajo është në këtë gjendje në të cilën jeni ju, kurse shoku i tij ka shkuar për t`i shërbyer vendit të tij? Unë me të vërtetë nuk e shoh atë si partner të besueshëm.

Natyrisht që ju jeni tronditur nga ajo që burri juaj tha, por pyes veten se sa e dhimbshme është për atë që të lë ty, shkruan “Bota sot”.

Ju patët një fundjavë të bukur deri në atë moment. Ai ndoshta ishte duke e tallur me veten duke u divorcuar në këtë mënyrë me  i dhënë fund dhimbjes.

Të paktën është mirë që t`i jepni bashkëshortit dhe martesës suaj edhe gjashtë muaj për të parë nëse mund të flisni më konstruktivisht kur ai është në shtëpi.

Unë e di se komunikimet mund të jenë të vështira, por ndoshta ju mund të filloni të hapni çështjet e ndarjes suaj duke i shkruar ndonjë mesazh ose me email, ndërsa ai është larg.