Retorika politike mes palëve në Shqipëri ka qenë e tensionuar prej kohësh, ndërsa për asnjë moment nuk kanë munguar edhe ironitë në rrjetet sociale.

Së fundi, kryeministri Edi Rama ka postuar një foto të Lulzim Bashës në rrjetin social “Instagram”, i cili shfaqet me flokë të thinjura.

Ironia nuk mbaron këtu, në foto tregohet se kreu i Partisë Demokratike edhe pas 13 vitesh si temë kryesore do të ketë  luftën ndaj drogës. Në postin e Ramës shkruhet: “Opozita e vitit 2031, qeveria e krimit dhe e Drogës”.