Paris Saint Germain thuhet se kanë shfaqur interesim për super mbrojtësin e Manchester United.

Eric Bailly, sipas “Daily Mail”, po monitorohet nga kampionët në fuqi të Francës.

Mbrojtësi është i frustruar me mungesën e minutazhës  dhe duket se po kërkon të largohet nga “Old Trafford” qysh në janar.

Mbetet të shihet nëse gjatë janarit, francezët do të bëjnë ndonjë lëvizje për 24 vjeçarin.

Kujtojmë se United është në kërkim të mbrojtësit Koulibally, gjithashtu edhe të Skriniar, që bënë të kuptohet se vendi për Bailly vetëm rrezikohet më shumë.