Policia e Maqedonisë informon se gjatë ditës së djeshme rreth orës 19:00 në kalimin kufitar Qafë Thanë, janë konfiskuar rreth 50 kilogram marihuanë.

Nga MPB thonë se në vendin që janë gjetur qeset me marihuanë është kryer hetim, të njëjtat janë konfiskuar dhe janë dorëzuar për analizë.

Policia nuk jep më shumë detaje për këtë rast, ndërsa shtojnë se po marrin të gjitha masat për ta zbardhur deri në fund.

Loading...