Lazio dhe Milan, jaën ndarë në paqe në ‘Olimpico’, duek barazuar 1 me 1.

Pjesa e parë u mbyll pa gola, ndërsa pjesa e dytë ishte rosonerët kaluan të parët në epërsi.

Nga një aksion i Milanit në minutën e 78’, Franck Kessie e detyroi Wallacen që të realizoj auto-gol, pasi topi u devijua, ndërsa Thomas Strakosha nuk kishte çfarë të bënte aty.

Por, romakët nuk u dorëzuan lehtë, duke arritur që ta barazojnë rezultatin në sekondat e fundit të ndeshjes me anë të Joaquin Correas.

Valon Berisha nuk u aktivizua nga Pipo Inzaghi, duke e shikuar nga stoli humbjen e skuadrës së tij.

Pas xhiros së 13-të, Lazio gjendet në pozitën e katërt me 23 pikë, ndërsa Milan ka një më pak në vendin e pestë.