Moti sot do të jetë me vranësira dhe me reshje lokale të shiut, ndërsa nga ana pjesa verilindore e vendit do të fryjë një erë e lehtë.
Temperaturat minimale do të jenë nga 0 deri më 8 gradë Celsius, ndërsa temperaturat ditore do të jenë nga 5 deri më 14 Gradë celsius.
Sipas DHPM-së periudha e ardhshme do të jetë me reshje të shiut kryesish në pjesën perëndimore dhe juglindore të vendit.