Moti sot në Maqedoni, kryesisht me vranësira dhe reshje të mundëshme shiu. Temperaturat e mëngjesit do të sillen nga 3 deri në 6 gradë celsius, ndërsa ato ditore do të arrijnë deri në 8 gradë celsius.

Nga Lidhja Auto Moto e Maqedonisë paralajmërojnë, kujdes të shtiar gjatë orëve të para të mëngjesit, përshkak të mjegullës së mundëshme nëpër akse rrugore tê caktuara.