Ndeshja e fundit e xhiros së 11-të do të jetë mes Udineses dhe Milanit duke filluar prej orës 20:30 në kuadër të Serie A-së.

Skuadra e Milanit i siguroi dy fitore të rëndësishme në ligë, dhe sonte tenton ta marrë fitoren e tretë si mysafirë, shkruan Gazeta Express.

Ndërsa Udinese nuk di për fitore qe tetë ndeshje dhe aktualisht është në vendin e  me 9 pikë.

Në pesë ndeshjet e fundit mes tyre, dy skuadra kanë nga dy fitore, një ndeshje ka përfunduar pa fitues. /Gazeta Express/

Udinese: Musso, Opoku, Ekong, Samir; Pussetto, Ter Avest, Mandragora, Barak, Stryger Larsen; De Paul, Lasagna

Milan: