Duke shkuar drejt fundit të një viti shumë të vështirë me shumë përvoja dhe të papritura si edhe shqetësime në jetën sentimentale futet në rrugë me logjikë ndjenja dhe rikthehet harmonia. Mërkuri për 20 ditë do kërkoj shpjegime zgjidhje dhe shkaqet që e ngatërruan jetën tone sentimentale për më tepër”, u shpreh astrologjia Meri Shehu ndërsa po bënte parashikimin për fundin e vitit.

Ja parashikimi i Zonjës Meri:

Dashi-Ne cdo lloj marredhenie te rendesishme sot do keni nje dite heshtje sa per tu qetesuar dhe kuptuar si do funksiononi me tej

Demi-Problemet qe keni patur ne jeten e perditeshme dhe me punen do fillojne tju komplikojne te ardhmen derisa ta gjeni shkakun e ketyre pengesave

Binjaket-Lajmet qe do vijne do ju sqarojne pengesat ne jeten errotike si edhe personat qe e komplikuan jeten tuaj Tashme do kerkoni shpjegime

Gaforrja-Do kuptoni se jane njerzit e afert te familjes apo ambjentit tuaj ata qe e kane veshtiresuar ecurine tuaj ndosha padashje me ndikimet e tyre Ne pune do filloni te keni probleme

Luani-Ka ardhr momenti te jeni me konkret dhe jo vetem llafollog e te shmangur ne detyrimet tuaja ndaj personave qe kane qene pjese e jetes suaj personale

Virgjeresha-Nje ceshtje ekonomike dhe familjare fillon te marri me shume vemendje se sa duhet por ne fakt njera bllokon tjetern

Peshorja-Per diten e sotme do ishte mire te hezitonit pak dhe te mos merrnit inisiativa dhe vendime te rendesishme RRugetimi juaj i vertet ne jeten personale fillon nga neser

Akrepi-Ndjenjat e brendshme i keni konfuze por sot te pakten do jeni te qete me veten dhe ne paqe me ambjentin Do filloni nje jete te re personale se shpejti

Shigjetari-Keto muajt e fundit jane bere shume gjera dhe tashme nese keto jane bere ne nxitim e siper ka ardhur momenti ti rregulloni dhe ti riorganizoni

Bricjapi-Ceshje ligjore e personale pune do fillojne tju preokupojne perseri derisa te gjeni nje zgjidhje me te mire dhe ti sqaroni me mire punet tuaja

Ujori-Nje ndryshim ne menyren se si do arrini qellimet tuaja do ju jap kohe te rimendoni me mire mundesite strategjite dhe te merreni me shume me veten

Peshqit-Sado qe duket se po ecni shume perpara dicka ju pengon apo ju shkel ne kallo Do ktheni koken pas sidoqofte pasi keni harruar dicka te rendesishme qe duhet patjeter sqaruar.