Rreth orës 10:30 në Bulevardin Bllagoja Toska në Tetovë, në afërsi të “Tetovares”, ka ndodhur një incident, me ç’rastë nga një veturë në lëvizje është qëlluar me armë zjarri ndaj veturës së tipit Pezho.

Krismat kanë shqetësuar banorët, përreth. Nga SPB-Tetovë, menjëherë kanë dalë në vendngjarje dhe po punojnë në zbardhjen e plotë të rastit.

Për momentin bulevardi Bllagoja Toska është i bllokuar për komunikacion.

Për më shumë informacione rreth ngjarjes, në edicionin e lajmeve të orës 16:00.