Barcelona mund të jetë pa Ivan Rakiticin deri në tre javë pasi mesfushori korat pësoi një dredhje tl muskujve.

Barcelona e ka konfirmuar se Rakitici ka problem në muskulin e këmbës së tij të djathtë gjatë fitores 3-2 ndaj Spanjës në kuadër të Ligës së Kombeve,

30-vjeçari është larguar nga kampi stërvitor i Kroacisë, dhe pritet të mungojë deri në dy deri tri javë.

Rakitic pritet të mungojë në ndeshjen ndaj PSV-së, Villareal dhe Atletico Madridin.

Kroati pritet të kthehet më 8 dhjetor në derbin katalonas mes Barcelonës dhe Espanjollit