Juventusi, Chelsea, Wolfsburgu dhe Benfica janë duke e ndjekur tinejxherin e Galatasarayt Yunus Akgun.

18-vjeçari zakonisht luan si sulmues i krahut të djathtë, por mund të luajë edhe në të majtin dhe si organizator, transmeton Gazeta Express.

Katër skuadrat e interesuara për të i dërguan skautët e tyre në ndeshjen e Turqisë U19 ndaj Anglisë gjatë kësaj jave.

Ai ka një kontratë me Galatasarayn deri në vitin 2020, dhe cilësohet si Cengiz Under, i cili luan aktualisht për Romën