Aktori i njohur, Anthony Hopkins radhitet tek personat me fat kur bie fjala te zjarret shkatërruese në Kaliforni, por gjithsesi shpëtoi për pak.

Imazhet e reja ajrore tregojnë se zjarrit vdekjeprurës Woolsey i ka shpëtuar vetëm për pak fare shtëpia e aktorit legjendar në Malibu.

Nga ana tjetër shtëpia e fqinjit të tij nuk pati të njëjtin pasi ka përfunduar shkrumb e hi nga flakët, të cilat dogjën më shumë se 98,000 hektarë javën e fundit.

Për më tepër, dy karrige me pamje nga oqeani mund të shihen ende duke qëndruar në mes të oborrit të shtëpisë së tij.

Një numër i të famshmëve kanë humbur shtëpitë e tyre në zjarrin Woolsey, duke përfshirë Liam Hemsworth dhe Miley Cyrus, Gerard Butler, Neil Young, Kim Basinger, Robin Thicke dhe Camille Grammer nga Housewives Real të Beverly Hills.

Fotot e marra nga ajri kanë treguar gjithashtu shkallën e dëmtimit që pësuan shtëpitë e Hemsworth dhe Thicke, të cilat u shkrumbuan plotësisht nga flakët.

Liam u kthye në shtëpinë e tij që ka kushtuar rreth 2.52 milion dollarë në Malibu dhe ndau një fotografi të asaj që kishte mbetur nga shtëpia e tij në Instagram