Në emisionin e fundit të “Why Not” ka qenë i ftuar humoristi Olsi Bylyku i cili ka bërë një veprim që as Roza nuk e kishte pritur.

Ata të dy po luanin një lojë ku do të imitonin këngëtarë të ndryshëm dhe në këtë moment olsin e kap ‘budallalliku’.

Askush nuk do ta mendonte, por aktori shkoi pranë moderatores Roza Lati, e cila ishte ulur në kolltukun e bardhë dhe i bëri pak sekonda kërcim ‘lap dance’.

Pasi përfundoi, tha duke qeshur: Nuk ma merrte mendja se do e bëja dhe këtë.

Më pas, sfida vijoi me performanca të tjera të artistëve Ghetto Geasy, Stresi, Noizy etj.