Mesfushori spanjoll ende nuk ka startuar nën urdhëratë e Santiago Solarit.

Manchester City është duke e monitoruar situatën e Iscos në klubin mbretëror, shkruan Mundo Deportivo.

26-vjeçari nuk ka startuar ende që prej se ka ardhur Santiago Solari në postin e trajnerit, dhe Reali mund ta shes atë gjatë verës nëse situata vazhdon të jetë kështu.

Pep Guardiola e pëlqen shumë Iscon, dhe mund të ketë një rol të madh në transferimin e tij në Angli.