Legjenda e Real Madridit dhe portieri aktual i portës, Iker Casillas, e ka bërë të qartë se do të dëshironte që të kthehej në Real ose në Kombëtaren e Spanjës, nëse ata e thërrasin.

Spanjolli tani 37-vjeçar është pjesë e rëndësishme e klubit portugez, deri më tani ka luajtur në secilën ndeshje të këtij stinori, transmeton Gazeta Express.

“Nëse Spanja më fton, do të isha shumë i kënaqur”, ka thënë Casillas.

“Pa dyshim që do të kthehesha edhe në Real Madridi, nuk mund ta harroj vendin ku jam rritur”.

“Nëse do të qëndroja në Real Madrid, do ta kisha një përfundim më të keq se ai që kam pasur”.

Iker Casillas u largua nga “Bernabeu” në vitin 2015 për të kaluar te Porto