“Pyetja që vret” është rubrika më e re e emisionit “Zonë e Lirë”, në Tv Klan, që vë “me shpatulla pas murit” të ftuarit. Sot ishte Presidenti Ilir Meta ai që u përball me pyetjet e drejtuesit të emisionit Arian Çani.

Një ndër pyetjet që ai i drejtoi Presidentit ishte nëse ka frikë se mos përfundon si ish-kryeministri Nikola Gruevski. Meta i prerë tha se nuk e njeh frikën.

Arian Çani: Edi Rama duket se ka marrë gjithë institucionet e drejtësisë, a nuk keni frikë se mos e pësoni edhe ju si Gruevski?

Ilir Meta: Frikën nuk e njoh as në tokë dhe as në qiell.