Një 49 vjeçar me origjinë shqiptare është vënë në prangat e policisë në zonën e Pesaros në Itali, pasi shiste doza kokaine nga 50 deri në 100 euro.

Ai është kapur në flagrancë nga Karabinierët, të cilët kanë identifikuar vendbanimin e tij, duke zbuluar një laborator me doza të ndryshme për prerjen e kokainës, peshore elektronike dhe para.

Në sajë të hetimeve autoritetet italiane kanë gjetur gjithashtu një tjetër sasi kokaine u gjet në makinë, me një peshë totale gati 1 kg, me një vlerë prej rreth 200 mijë eurosh. Burri u arrestua dhe u burgos në Pesaros.

Loading...