Personi i cili sonte u qëllua me armë zjarri në të shtënat në Kumanovë, ka vdekur nga plagët e marra në Qendrën Klinike në Shkup. Ky lajm është konfirmuar nga spitali, njofton TetovaSot.

Deri tek të shtënat ka ndodhur pas një mosmarrëveshje në mes të dy familjeve në Lagjen e Trimave në Kumanovë. Personi i plagosur për shkak të ashpërsisë së lëndimeve është dërguar në Qendrën Klinike në Shkup, por humbi betejën për jetën.

Alsat TV raporton se një luftë mes dy grupeve u shkallëzua në armatosur.

Sipas informacioneve të paraprake,  të shtënat u zhvilluan mes dy familjeve.

“Personi me inicialet F.L (61) dhe V.L. (46) kanë qëlluar me armë zjarri ndaj personave V.M, XH.M, R.M. dhe M.M. të cilët kanë pësuar lëndime. Njëri nga këta u dërgua me plagë të rënda në qendrën emergjente në Qendrën Klinike në Shkup”, mëson TetovaSot.