Samsung ka filluar të marrë një strategji shumë agresive për të shtyer më shumë njerëz të fillojnë të blejnë telefonët të nivelit mesatar.

Filloi me një telefon me kamerë të trefishtë në anën frontale, dhe tani duket se kompania është e gatshme të shtojë një lente tjetër në kamera në një telefon të serisë Galaxy A.

All About Samsung ka publikuar disa detaje që i përkasin Samsung Galaxy A9. Në këtë listë, gjejmë një konfigurim katër kamerash. Klientët duhet të marrim një kamerë kryesore 24MP, sensor thellësie 5MP, kamerë 8MP me kënd të gjerë prej 120 ° dhe një 10MP me aftësi për 2X zmadhim.

Për pjesën tjetër të specifikave të pajisjes, gjejmë një procesor Qualcomm Snapdragon 660, 6GB RAM dhe 128GB hapësirë të zgjerueshme, një ekran 6.28 “AMOLED, një kamera selfie 8MP dhe një bateri 3.720mAh me lidhje USB-C.

Më shumë informacion rreth këtij telefoni mund të marrim gjatë ngjarjes së Samsung më 11 tetor.