Synimi i Juventusit dhe Milanit Adrien Rabiot raportohet se ka refuzuar ofertën për vazhdimin e kontratës nga skuadra Paris Saint-Germain

Mesfushori do të jetë lojtarë i lirë më 1 korrik, por kampionët francez dëshironin që t’ia vazhdonin e atij një kontratë më afatgjate.

Sipas Paris United, ai ka refuzuar një ofertë të tretë javën e kaluar e cila do ti jepte atij një pagë prej 7.2 milionë euro për sezon, plus bonuse.

Edhe Milan edhe Juve janë lidhur me një kalim të Rabiot, i cili do të ishte gati edhe në janar nëse PSG do të vendoste që ta shiste atë, e mos ta humbiste pa asnjë cent në një transfer të lirë.

Dy klubet italiane do të kishin garë edhe me dhe situata e tij sigurisht është një interes i tërë skuadrave të mëdha në kontinent.