Presidenti i vendit, Hashim Thaçi nesër do t’i ndajë një medalje presidenciale Vasfije Krasniqi- Goodman.

Takimi mes Thaçit dhe Krasniqi- Goodman do të mbahet në orën 9.00.

Vlen të kujtojmë se Vasfije Krasniqi-Goodman, ishte viktimë e dhunës seksuale gjatë luftës së Kosovës, të martën ajo rrëfyeu rastin e përdhunimit të saj nga forcat e policisë serbe në vitin 1999.