Marina Vjollca është emër shumë i komentuar i ekranit shqiptar.

Ajo edhe pse nuk është aktive me projekte të reja televizive, përmes rrjeteve sociale i mban të informuar fansat për çdo të re rreth tyre.

Së fundi, ajo ka publikuar një video, në të cilën ka përdorur efektet e Instagramit të bëra për “Halloween”.

Moderatorja befason, kur shndërrohet në një ‘shtrigë’ me anë të efekteve të rrjetit social.

Për ndryshe, Marina Vjollca është e martuar me Getoar Selimin dhe të dy jetojnë në Tiranë.