23 vjeçari është kënduar në shpinë pas 20 minutave gjatë ndeshjes në Ligën e Kampionëve në Itali kundër Napolit

Naby Keita është larguar nga lojë në 20 minutat e parë të ndeshjes së Ligës së Kampionëve kundër Napolit.

Mesfushori u rrëzua në minutën e 19 dhe duket se ka probleme me një lëndim të tij në shpinë.

Pasi ka marrë trajtimin në fushë, Keita është larguar nga fusha me anë të një makine derisa vendin e tij e ka zënë Henderson.

Ky lëndim është katastrofal për Liverpoolin pasi që ata do ta luajnë edhe derbin e pestë për tri javë kundër Manchester City.