Policia e Tepelenës ka evidentuar një tjetër rast të kultivimit të kanabisit në fshatin Nivicë.

Sasia e zbuluar e drogës nuk bëhet e ditur, ndërsa thuhet se është bërë kallëzim në Prokurorinë e Gjirokastrës për dy persona; A.SH, 30 vjeç dhe SH.L, 50 vjeç, banues në fshatin Nivicë dhe Progonat.

Ndaj tyre rëndojnë tre akuza thotë policia; Moskallëzim krimi, kultivim i bimëve narkotike dhe shpërdorim detyre.