Nicolas Tagliafico ka shënuar sonte njërin prej golave të tij më të mirë në fitoren e Ajaxit kundër AEK’ut të Athinës

Ajaxi e ka filluar sot me fitore Ligën e Kampionëve ku ka fituar më rezultat 3-0 kundër AEK – Athinës.

Golat për Ajaxin i shënuan Tagliafico 46, 90 dhe një tjetër erdhi nga Van de Beek.

Ajaxi gjendet në grup me Bayern Munichun dhe Benfican dhe kjo është një fitore e madhe e holandezeve para ndeshjeve me kampionin e Gjermanisë dhe nënkampionin e Portugalisë.