Meryl Streep po tregon dashuri për miken e saj Tracey Ullman!

Aktorja 69-vjeçare u paraqit në premierën e sezont të tretë të emisionit të mikes së saj Tribeca TV Festival në New York.

Pas shfaqjes, Meryl iu bashkëngjit Traceyt në skenë, ku foli rreth shoqërisë së tyre mbi 30-vjeçare.

“Të takova kur isha 32-vjeçare dhe i thash bashkëshortit tim ‘Mendoj se kam bërë një shoqe të re. Është e vështirë të bësh miq të rinj kur je e vjetër dhe e famshme”, sqaroi Meryl.

Kjo dushe u takuan në vitin 1985 në sheshxhirim dhe kanë mbetur shoqe që atëherë, ndërsa Tracey u shpreh ”Kemi lindur fëmijë në të njëjtën kohë, kemin darë eksperienca jetësore. Njerëzit më pyesin: ‘a flisni ti dhe Meryl për aktrimin kur jeni së bashku?’ Po bëni shaka me mua? – deklaroi ajo.

Image