Boshnjaku Almedin Ali Imshiroviq (23) fitoi garën në garën e pokerit Masters në Las Vegas dhe fitoi një çmim prej 799.000 dollarësh.

Në informacionin e publikuar nga portali “High Stakes”, Imshiroviq përdori përparësinë e madhe që kishte në ditën e dytë të konkurrencës në krahasim me rivalët e tij dhe në stilin maestral triumfoi në një turne të fortë pokeri.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, në fund, në finale, ai qëndroi me 28 vjeçarin Koray Aldemir nga Gjermania, nga i cili arriti të dalë fitues dhe përfundimisht të fitojë një shifër të mirë prej 799,000 dollarë.

Në një intervistë dhënë për mediat e huaja, ai ka thënë se e ka origjinën nga Bosnja dhe Hercegovina dhe se ai u largua nga vendi i tij, vite më parë.

“U zhvendosëm këtu (Uashington) kur isha tre vjeç. Në Bosnje, lufta mbaroi dhe erdha në Uashington”, ka thënë Imshiroviq.

 

 

Loading...