Trajneri i Chelsea maurizio Sarri ka treguar sot se John Terry do të kthehet në klub si pjesë e stafit të trajnerëve

Terry pritej që të kalonte në Sporting CP dhe refuzoi një ofertë nga Spartak Moska për Massimo Carreran, por Sarri ka konfirmuar se është i hapur për idenë që ish kapiteni i Blues të kthehet në shtëpinë e tij.

“Nuk e di tani situatën e tij. Po flas ashtu si kam menduar një javë më parë. Chelsea është shtëpia e tij, natyrisht”, tha ish trajneri i Napolit në konferencën për shtyp.

“Ai me ka thënë diçka tjetër. Ai me ka thënë se dëshiron të luaj. Nuk e di. Me duhet të flas me të. Sigurisht ai është një pikë reference për mua, për të gjithë këtu. Varët nga ai. Nëse ai dëshiron të luaj edhe për një sezon tjetër mendoj që ka të drejtë të përpiqet të luaj. Nëse ai dëshiron të na ndihmojë ne, unë jam shumë i lumtur ta kem, qoftë edhe si staf i trajnerëve”.