Aeroplani luftarak rus MiG-31 u rrëzua sot në afërsi të qytetit të Kulebakiut në rajonin e Novgorodit të Nizhnyit dhe ekuipazhi katapultoi, raporton TASS.

Jeta e pilotëve nuk është në rrezik për jetë, njofton Ministria e Mbrojtjes e Rusisë.

Aeroplani u rrëzua sot pasdite në zonën pyjore, pa shkaktuar ndonjë dëm në këtë fushë, tha Ministria e Situatave të Urgjencës në rajonin e Nizhny Novgorod.

Nuk ka më shumë të dhëna lidhur me incidentin.

Kohë më parë një aeroplan ushtarak rus u rrëzua në afërsi të Sirisë nga një raketë e forcave qeveritare siriane.