Presidenti i Romës, James Pallota, nuk i ka shpëtuar rezultateve të fundit të këqija të klubit, me tifozët që kanë bërë një baner të madh Via Salaria që i thonë atij të largohet

Giallorossi kanë pasur një fillim katastrofal të këtij sezoni, kurse në vikend ata humbën kundër Bolognas, e që është humbja e pestë më radhë në gara kompetitive.

Pronari amerikan më prejardhje kishte thënë se ai ndihet “I turpëruar” më këtë paraqitja dhe kishte pas thashetheme se trajneri Eusebio Di Francesco është në rrezik për t’u shkarsuar.

Drejtori sportiv, Monchi po ashtu është kritikuar nga fitozët pasi ka shitur Alisson, Radja Nainggolan dhe Kevin Strootman, por Pallota nuk bën të ndihet i lirë.

Një baner në Via Salaria këtë mëngjes shkruan: “Pallota, largohu!”.